לא רק מבין מבשלות הבוטיק אלא בכלל מכל חברות הבירה אשר מייצרות ומשווקות את מוצריהן בשוק הישראלי.

בירה מלכה החלה את דרכה בישוב עמוקה, שם החל אסף לביא מהבעלים לבשל בירה בכמויות קטנות, עם הזמן, המבשלה הלכה וגדלה, כיום היא שוכנת בקיבוץ יחיעם בגליל, למרגלות המבצר, ומלבד מבשלת בירה חדשנית וייחודית, אפשר למצוא במקום גם מקום מרהיב בו ניתן לראות את כל תהליך התסיסה ואת הייצור של הבירה.

בירה מלכה הפכה להיות מאוד פופולארית בקרב צעירים ומבוגרים בזכות נקודות שונות וייחודיות של בירה זו. למשל, היא עוברת תהליך תסיסה טבעי כפול, הן במיכלי תסיסה והן בבקבוקים וחביות. כך הטעם של הבירה מתפתח עם הזמן ולא נשאר אותו דבר, כל הזמן. כמו כן, צרכנים שאוהבים בירה מלכה יכולים ליהנות מסוגים שונים של בירות, הן בירות בהירות, כהות, אדמוניות, בירות מסוג אייל ועוד. הגיוון הרב אפשרי בזכות הידע והיכולות שצברו עם השנים המומחים של החברה וכן בזכות האמצעים שעומדים לרשותם.

אין ספק שבירה מלכה מהווה מוקד ייחודי שאין כדוגמתו כיום. אומנם בישראל פועלות עוד מספר מבשלות פרטיות, אך אף אחת מהן לא הגיעה לרמה וליכולת של בירה מלכה, שכן לאף אחת מהן את הכלים שיש לה.

מדוע משתלם לצרוך בירה מלכה?
אם נניח רגע לשאלה של האיכות והטעם, הרי שאנחנו יכולים למצוא סיבות נוספות מדוע בירה מלכה היא פתרון הרבה יותר טוב מאשר פתרונות אחרים, אותם אנחנו יכולים למצוא בכל סופרמרקט, מכולת, פאב או מסעדה.

ראשית, זו בירה ישראלית. ענף האלכוהול הישראלי נמצא עדיין בחיתוליו, אומנם שוק היין צומח כבר שנים, אך בעיקר בקרב החברות הגדולות, שוק הבירות לעומת זאת הוא יחסית צעיר. לכן יהיה נכון, לצורך השקעה לטווח ארוך בשוק זה, לצרוך בירות ישראליות ולא בירות זרות.
שנית, בירה מלכה איננה שייכת לחברה גדולה, יש בכך יתרונות רבים. זה אומר שהמחירים של הבירות שונים, זה אומר שאנחנו יכולים ליהנות מהרבה יותר טעמים ייחודים שחברות גדולות לא בהכרח יסכימו להתנסות בייצורם.

אך מעל הכל, תמיד עדיף לעזור ולתמוך בעסקים קטנים שמכניסים רוח חדשה לשוק. במקום להמשיך ולקנות משקאות של חברות גדולות שמוכרות כל הזמן את אותו דבר ויש להן גב כלכלי עמוק מספיק, נכון להשקיע בעסקים קטנים שמציעים דברים חדשים וייחודים, שלא נוכל לקבל אותם משום גורם אחר.

לסיכון, אין זה מקרי שבירה מלכה היא המלכה של עולם הבירות הישראלי. אין זה מקרי שצעירים ומבוגרים מתחברים אליה ממקומות שונים ומזמינים אותה בכל מקום.