במאמר הבא נסביר כיצד מיישמים את עקרונות השיטה ומה אפשר לעשות כדי להפיק ממנה את מלוא הפוטנציאל

התפריט התזונתי שלנו קובע איך נרגיש ומה תהיה רמת החיים שלנו. בפועל, זה אומר שבעזרת תזונה טובה יותר אנחנו יכולים להתעורר בקלות בבוקר, להגביר את התפוקה בעבודה, לרדת במשקל ולהאריך את משך החיים. עם זאת, החיפוש אחר התפריט המושלם עלול להיות משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב – עד שמכירים את תזונת הדיטוקס.

ניקוי רעלים, או בקיצור דיטוקס, היא שיטת תזונה שבעזרתה ניתן להגיע לתוצאות מדהימות. העיקרון המנחה של השיטה הוא שהתפריט היומי והרגיל בעולם המערבי עתיר במזון מעובד, תרופות וחשיפה לזיהום סביבתי, ולכן אין ברירה אלא לנקות את הגוף מהפסולת אחת לכמה חודשים.

למרות שפעולת הניקוי מתבצעת ממילא באופן טבעי בעזרת הכבד, תזונת הדיטוקס מגבירה את האפקטיביות: היא מורידה חשקים לסוכר, מפחיתה תדירות של כאבי ראש ומיגרנות ומחזירה לגברים ונשים בגילאים שונים את השליטה על התזונה ועל הרגלי האכילה.

כך מבצעים ניקוי רעלים

השיטה של ניקוי רעלים מומלצת למי שסובלים מדלקות ורוצים לנקות את מערכת העיכול תוך כדי שריפת שומנים. בפועל, לא מדובר על שיטה קלאסית של דיאטה אלא על החלפה טוטאלית יותר של התפריט התזונתי וכדי להשיג גם מטרות בריאותיות. כמו כן, השיטה יכולה להוריד את רמת הדלקת השקטה כי היא מבוססת על שימוש במזונות לא חומציים ועל צריכה מוגברת של ירקות ירוקים.

בשביל לבצע ניקוי רעלים צריך לוותר על מזונות אלרגניים ובהם מוצרי חלב, גלוטן ובקר. במקביל, כדאי לנצל את ההזדמנות על מנת להגביר את התהליך הטבעי של פירוק שומנים על ידי שילוב מזונות שמעודדים את הגוף לפרק את רקמת השומן.

מה שותים ומה אוכלים?

בתזונת דיטוקס סטנדרטית נמנעים ממזונות כמו דגנים וקמח לבן, אלכוהול, ממתיקים מלאכותיים, משקאות דיאט, גבינות ושמרים. אם לא מסוגלים לוותר על קפה, רצוי להפחית את התדירות למשקה אחד ביום ולהחליף את החלב הרגיל בחלב סויה. למעשה, השתייה המומלצת עבור ניקוי רעלים כוללת תה ירוק ולפחות 2 ליטר ביום של מים.

השלב הראשון של אימוץ הרגלי התזונה הוא המאתגר ביותר, כי בו צריך לוותר על מזונות נגישים ולהחליף אותם במאכלים שדורשים מעט מאמץ. בשלב השני כבר מתרגלים לתזונה ומרגישים את השינוי, מה גם שכיום קיימים תחליפים בריאים ובהם שמן זית, טחינה ואבוקדו.

בסופו של דבר, מתינות היא מילת המפתח ותזונת דיטוקס היא עוד תירוץ טוב לאמץ את העיקרון הזה גם עבור התפריט הקולינרי. הכי חשוב שהתזונה תתאים למצב הבריאותי ורצוי להתייעץ עם רופא בכל התלבטות.