יינות חדשים של יקב חדש מבית יקבי ארזה יוצאים בימים אלה: "יקב היוצר", שהקמתו הסתיימה בימים אלו ממש כאגף נפרד בסמיכות ליקבי ארזה שנמצא בסמוך לירושליםBestGold16 אחת המטרת של היקב היא לקדם יוצרים ואמנות ישראלית. כחלק מאסטרטגיה זו, נבחרו אמנים ישראלים מעוררי השראה מתחומי אמנות שונים, אשר ישתתפו בקמפיין הפרסומי של היקב ואף יהיו שותפים לסדרות הבאות. בין האמנים שנבחרו: הזמרת אפרת גוש, השף ניר צוק, הסופרת ענת לב אדלר, האמן הבינלאומי אילן אדר והצ'לנית טללית צ'רסקי מהפילהרמונית.

לראשונה בישראל יציע יקב "היוצר" יין פרימיום שיושן בחביות עץ במשך שנה עד שנתיים (בהתאם לסדרה) לרשתות השיווק כחלק מתפיסה כוללת להנגיש יין איכותי לקהל הרחב. על פי ההערכה מחירו של היין יהיה נמוך משמעותית מיין באיכות מקבילה הנמכר בחנויות המתמחות ביין.

סדרת Virtuoso של היוצר זכתה ב-2 מדליות בתחרות Best Value 2016:מרלו 'וירטואוזו', היוצר 2013 - מדליית זהב ; שירז, 'וירטואוזו', היוצר 2013 - מדליית כסף. התחרות מתקיימת זו השנה השמינית ברציפות לקראת חג הפסח שהוא המועד בו מכירות היין בשיאן. התחרות מדגישה את נושא התמורה למחיר ובוחרת מהם היינות הישראלים המומלצים עד 79 שקלים. השנה נשלחו לתחרות 157 יינות שמחירם נע בין 25 שקלים ועד 79 שקלים. היינות נבדקו בטעימה עיוורת על-ידי צוות של 18 שופטים שכלל אנשי מקצוע מובילים: ייננים, מלצרי יין, עיתונאי יין וטועמים מקצועיים.

יקב היוצר מציג שלוש סדרות: בראשית, Virtuoso ו- Lyrica ,הכוללות בעיקר יינות אדומים, המבוססים על יינות זניים, לעיתים מכרמים שונים. כוונתו הראשית של היינן הראשי, אמן היין פיליפ ליכטנשטיין הייתה להביא מוצר שכולו יצירה שהינה שילוב של מקום, זן ויוצר ולא לכבול אותה רק ב- Terroir.

לדברי היינן המטרה המוצהרת היא לתת לטעם הפרי לשלוט בתמהיל הטעמים, על פני הדומיננטיות של טעמי העץ. כל היינות עברו מגע ארוך מאוד עם עץ אלון, אולם עברו תהליכים של בחירת סוג וגיל החביות בכדי לשמור טעמי החבית, אך לא למחוק את ביטויו של כל זן וזן.

סדרת בראשית- מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים : קברנה, מרלו ושיראז. ובנוסף זן לבן אחד – סוביניון בלאן. הסדרה היחידה עם מקור רב של ענבים מאותו זן, כולם נבצרו בהבשלה מלאה. היינות מורכבים מזן אחד שמהווה לפחות 85% ממקור הענבים. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 12 חודשים והענבים נשארו במגע עם הקליפות שבוע בלבד, במטרה להביא יינות יותר בשלים ויותר נגישים. (מחיר ברשתות השיווק 40 שקלים )

סדרת Virtuoso- זכתה ב-2 מדליות בתחרות Best Value 2016:מרלו 'וירטואוזו', היוצר 2013 - מדליית זהב ; שירז, 'וירטואוזו', היוצר 2013 - מדליית כסף. רב היינות מיקב יחידני. הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים : קברנה, מרלו ושיראז. הענבים אחרי קבלה וריסוק קוררו לביצוע השריה קרה ונשארו במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 18 חודשים. עיצוב סדרת Virtuoso נעשה בקפידה ובייחודיות ומגיע השראה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל זכוכית בוטיק בצרפת ותווית המשלבת אלמנטים כמו הבלטות ופוייל זהב עדין המקנות לבקבוק מראה ייחודי ובולט על המדף. (מחיר ברשתות השיווק 40-50 שקלים )

סדרת Lyrica – הסדרה היוקרתית בנויה על זנים ים תיכוניים בעיקר "צרפתיים" -בשלושה יינות 'זנים טהורים' ויין אחד שהנו ערבוב של שלושת הזנים של דרום צרפת. רב היינות מיקב יחידני. הסדרה כוללת מספר זנים מובחרים- ארגמן,סירה, מורבדר, GSM (גרנאש-סירה-מורבדר). הענבים אחרי קבלה וריסוק קוררו לביצוע השריה קרה ונשארו במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים. (מחיר בחנויות היין המובחרות 89 שקלים)
לדברי גיא אדרי מנכ"ל יקב היוצר ויקבי ארזה:" אנו גאים על זכיית יקב היוצר בתחרות best value .יקב היוצר שמח להציע לצרכן חוויה ואיכות גבוהה של יין שעד כה היתה שמורה לחנויות היין ולמסעדות בלבד הישר אל רשתות השיווק במחיר נוח לכל נפש"

היקב החדש שהוקם בהשקעה של כ-7.5 מיליון שקלים, הכרמים משתרעים על פני מאות דונמים מחבל לכיש בדרום ועד צפון הארץ וצפוי להפיק כ-400 אלף בקבוקים בשנת 2016 , 650 אלף בקבוקים בשנת 2017 וכמילון בקבוקים בשנת 2018.

ניתן להשיג ברשתות השיווק אושר עד, יינות ביתן, רמי לוי, יוחננוף וחנויות יין מובחרות.

כשר: בהשגחת בד"ץ עדה חרדית והרבנות הראשית מעלה אדומים. היוצר. יין מעורר השראה.
wine16316