מדי שנה, מגזין היין Wine enthusiast, שהוא אחד משלושת מגזיני היין הגדולים והחשובים בעולם, בודק, טועם ומפרסם את רשימת היינות הטובים ביותר לקניה, אלה שנותנים את הערך הטוב ביותר ביחס למחירם. בסקירת היין לשנת 2012 של המגזין, נבחר יין שיראז 2010 של יקב רקנאטי למקום ה-49 בעולם מתוך 100 יינות, כשהוא עוקף יינות מיקבים מובילים כגון ז'אדו, רוזמאונט, אלאמוס ועוד.

הסקירה כללה יינות הנמכרים בארה"ב, ומחירם אינו עולה על 15 דולר. אנשי המגזין סקרו וטעמו מעל 17,000 יינות במהלך השנה. רק 1,134 מתוכם נמצאו עונים על הקריטריונים של 'ערך גבוה למחיר', מתוכם הם סיננו את המאה הטובים ביותר, על פי קריטריונים של תמורה טובה ואיכות כנגד מחיר, זמינות גבוהה ושיצרו סביבם באזזז.

נועם יעקובי, מנכ"ל יקבי רקנאטי : "הישג חשוב זה הינו ציון דרך נוסף עבורנו. היקב נמצא מזה מספר שנים בתהליך הדרגתי של מעבר לגידול כרמים באזורים האיכותיים ביותר בארץ, בדגש על הגליל העליון. כיום, כל סדרת "רקנאטי" מופקת למעשה בלעדית מכרמים באזורים הגבוהים וההררים ביותר של הגליל העליון, כך שהצרכן היום נהנה מיינות יקב רקנאטי מאזורי הגידול האיכותיים ביותר, גם ברמת מחירי הביניים. היין הזוכה – השיראז, הינו הוכחה נוספת לכך שניתן לעשות גם בארץ יין מצויין במחיר שווה לכל נפש".

השיראז הזוכה הינו יין ים תיכוני עשיר ומורכב, שופע בארומות אופייניות של שזיף שחור ופטל, סיגליות, שוקולד ופלפל שחור הוא מתאפיין בחומציות טובה, טאנינים נעימים וסיומת ארוכה. ענבי השיראז מהם הופק יין זה נבצרו בעמק דישון ובשפלת יהודה. לאחר הגעת הענבים ליקב עבר התירוש תסיסה מבוקרת עם הקליפות, ובסיום התהליך נסחטו הענבים בעדינות רבה. היין שהה בחביות מעץ אלון למשך מספר חודשים במהלכם התווספו ליין רובדי טעם וארומה נוספים של עץ אלון ווניל.

{loadposition google02}