זוזוברה בכפר סבא מעוצבת כולה בשחור דרמטי. שולחנות הקיבוץ הארוכים זהים לסניף בהרצליה וגם פה המטבח פתוח מול הסועדים וכאשר עולים לשירותים אפשר לצפות בטבחים מקפיצים נודלס בווקים לוהטים. בקצה המסעדה נמצא בר ארוך ומעליו מסכי וידאו ענקיים עם קליפים של טבחים חותכים ירקות וצילומים של ירקות מוקפצים. התאורה במסעדה מאוד בהירה ובהחלט אפשר לראות את המנות בזמן שאוכלים ולקרוא בלי שום בעיה מיוחדת את התפריטים. בשירותים בחרו המעצבים להיות מאוד יצירתיים ובין שירותי הגברים לנשים מבדילים שלטים עם ציורים יצירתיים במיוחד שיוצרים מצב בו מבקרים עומדים דקות ארוכות ומתלבטים לאיזה חדר לפנות ולא תמיד בוחרים נכון.

 

{loadposition google03}

 

היינו ארבעה: שני מבוגרים ושני ילדים. הילדים בחרו מתוך תפריט הילדים: הקטנה הלכה על זוזוברה נאגטס - צלחת עם עשרה נגיסי עוף שמוגשים יחד עם קערית קטשופ נדיבה ולצד זה מיץ תפוחים סחוט טרי. למרבה ההפתעה, בסיומו של הערב הצלחת נשארה ריקה לחלוטין. הבוגר בחר באורז בסמטי עם חזה עוף בגריל ברוטב טריאקי. המנה מגיעה בצלחת גדולה עם אורז לבן, כאשר במרכזה חזה העוף פרוס לרצועות דקות. גם מנה זו זכתה להתלהבות, הרבה בזכות טעמו המתוק של הטריאקי.

 

כמיטב המסורת של זוזוברה אין מנות ראשונות או עיקריות: כל ההזמנות מוקלדות למחשב כף היד של המלצרית ויוצאות לשולחן בהתאם לסדר יציאתן מהמטבח. סידור זה אומנם מבטיח שכל המנות מגיעות לשולחן חמות מהווק, אולם במקביל יוצא שאחת ממנות הילדים יצאה עשר דקות אחרי שכולם כבר היו בעיצומן של המנות. השירות היה מצוין והמלצרית הקפידה לציין איזה מנות מגיעות עם כוסברה או בוטנים.

 

המבוגרים בחרו במנות נודלס לצד מנה קטנה של גיוזה עוף, עגל וג'ינג'ר. שלוש יחידות של גיוזה הוגשו. הטעם של העגל היה דומיננטי יותר מהעוף והבצק היה מעט עבה מדי, מה שיצר תחושה קלה של כבדות. הרוטב בו הוגשו הגיוזות היה על בסיס סויה וחסר בו איזה טוויסט של חריפות.

 

בגזרת הנודלס הוזמנה מנה של "בנגקוק היט" - אטריות ביצים עם חזה עוף בקרמל שום חריף ונענע. המנה מוגשת עם סלט מלפפונים מרענן שמוגש מעל האטריות ומוגדרת כחריף (כוכב אחד בתפריט, מול שני כוכבים שאלה מנות חריפות מאוד) אולם ביסים אחדים במנה בהחלט היו עם סף חריף מאוד וחייבו לגימה ארוכה של מים על מנת להרגיע את הבערה בפה. המנה הייתה טעימה מאוד, כאשר השילוב בין הסלט הקר של המלפפונים בחיתוך ג'וליינים והג'ינג'ר למרכיבי המנה החמים היה מצוין. מנה שניה הייתה "בנג בנג" - אטריות ראמן, חזה עוף, מלפפונים, שלוטס וכוסברה ברוטב בוטנים חריף. מנה זו הייתה גם כן טעימה מאוד, אולם חיתוך ועבה מדי של המלפפונים פגם ביכולת לאכול אותם ורובם נותרו בצלחת.

 

למנה אחרונה הילדים לקחו מרקיז שוקולד עם גלידת קרנץ בננה ורוטב שוקולד לבן שנעלמו דקה וחצי אחרי שהוגשו לשולחן. החשבון עבור המנות שהוזמנו, בתוספת של בקבוק גדול מים מינרליים ובקבוק קולה הסתכם ב-291 שקל. בסך הכל נהננו מאוד -  מדובר על אופציה מומלצת באזור השרון, במיוחד עם ילדים. אם מגיעים באמצע השבוע מומלץ לנצל את הביקור בג'י ולקנח במנה בגלידה דידה המצוינת - אם אין מקום לעוד קינוח, אפשר לקחת הביתה - אחת הגלידריות הטובות בישראל


זוזברה

מרכז ג'י כפר סבא

טלפון:09-7655005

המסעדה פתוחה שבעה ימים בשבוע ומבצעת משלוחים

www.zozobra.co.il

 

צילום: אתר האינטרנט של זוזוברה

 

{loadposition google02}