כחובבי אכילת סושי הילדים מאוד התלהבו מהרעיון שיוכלו להכין סושי בעצמם. הגענו בתשע בבוקר לסניף הסושיה בשעה תשע בבוקר בהרכב שכלל מכור ומכורה לסושי בני שמונה וחצי וחובבת סושי צעירה בת ארבע וחצי (שהגיעה בעיקר כדי לצפות). הסדנה מתקיימת בחלל המרווח של המסעדה, בה סודרו שולחנות לעשרת המשתתפים הצעירים שהגיעו ללמוד איך מכינים את המאכל הלאומי של יפן. 

היוזמה לסדנאות המתקיימות בסניפי הרשת השונים יצאה מסניף הוד השרון ותפסה תוך זמן קצר תאוצה משמעותית. הסדנאות עד סוף החופש הגדול מלאות לחלוטין ובסניף ציינו כי הם שוקלים להמשיך לקיים את הסדנאות גם במהלך שנת הלימודים. בעיקרון 
הסנדאות מיועדות לגילאי 6-10, אולם בסדנה שאנחנו היינו השתתפו גם בני נוער בוגרים יותר שנהנו מאוד מהלמידה והביצוע.

כבר בכניסה קיבלו הילדים חולצת טריקו אדומה של הסושיה ובנדנות של הרשת והחלו את המסע בתרבות יפן. פתחה את הסדנה שני מצוות הסושיה בהוד השרון שהציגה לילדים את עקרונות היסוד של הסושי, את המרכיבים, שיטות הכנה בסיסיות, סוגי סושי  ואפשרויות מילוי שונות. שני סיפרה למשתתפים שביפן לימוד הכנת הסושי מסתכם במספר שנים ושזה מקצוע שפתוח לגברים בלבד - נשים אינן יכולות ללמוד או לעבוד כסושי מאסטר.

sushi16812b

מיד אחרי הכרת המרכיבים שני הדגימה לילדים איך מכינים מאקי (גליל אורז עם מילוי, כאשר האצה פונה החוצה) ומיד הם החלו להכין סושי בעצמם. תוך חמש דקות הם הבינו את העיקרון והתחילו להכין רולים של סושי במילויים שהם אוהבים. לשלב המעשי הצטרף גם סנדי מצוות המסעדה, שהסתובב בין הילדים וסייע להם להכין את הרולים השונים. סנדי גם לימד את הילדים להכין סוגי סושי נוספים כמו Inside Out (רול עם מילוי כאשר האורז פונה החוצה) או ניגירי (אצבעות אורז עם ציפוי של אבוקדו, סלמון או טונה). 

כל אחד מהילדים קיבל מחצלת במבוק, צלחת עמוסה במרכיבי סושי ובהם גזר, מלפפון, טונה אדומה, סלמון, אבוקדו, אספרגוס, טמאגו (חביתה יפנית), אצות חתוכות לחצי וסיר ענק עם אורז, ממנו יכלו לקחת לטובת הסושי האישי שלהם. 

הילדים תרגלו להכין בעצמם את הסוגי השונים של הסושי, כאשר צוות הסושיה מסייע להם בהדרכה ובפעולות הדורשות התערבות של מבוגר (חיתוך הסושי וכו'). הילדים נהנו מאוד מתהליך ההכנה של הסושי וסיימו את הסדנה עם מחצלת אישית שקיבלו במתנה וקופסאות טייק אווי עמוסות בסושי שהכינו בעצמם (נוסף על הסושי שאכלו במהלך הסדנה...). הרעיון הוא שהילדים יכינו סושי הביתה ולא יאכלו במקום, אולי זו הסיבה שעל שולחנות העבודה לא היו סויה או רטבים אחרים. 

הילדים נהנו מאוד וביקשו לברר מתי יוכלו ללכת לסדנת סושי נוספת על מנת להתאמן וללמוד להכין סוגי סושי נוספים. בינתיים אנחנו מתאמנים בבית...אחרי שעתיים של סושי,  קיבלו המשתתפים הצעירים תעודות שמגדירות אותם כמאסטר סושי ושקית עם רטבים לאכילה ביתית של הסושי שהכינו בעצמם. הסושיה בהוד השרון ממוקמת במתחם בו פועל גם קפה לנדוור ובמהלך הסדנא יכולים ההורים לשבת בבית הקפה וליהנות מהנחה של עשרה אחוז על ההזמנה שלהם. 

shushi16812d


להזמנת מקומות ניתן לחייג למספר 054-4776207

בחופש הגדול הזה הסדנאות כבר מלאות, אבל ברשת מבטיחים לבחון קיום של סדנאות במהלך שנת הלימודים וגם מציינים כי במידה ומתארגנת קבוצה ויש מקום עם האמצעים הנדרשים, הם יכולים להגיע ולקיים סדנת סושי. 

מחיר הסדנא למשתתף: 50 שקל

 

צילומים גיא שמואלי

{loadposition google02}