רכישה זו תומכת בהמשך הרחבת סל המוצרים של Wix, בין היתר באמצעות פיתוח פתרונות טכנולוגיים המותאמים לצרכיהן של תעשיות ספציפיות.

הפלטפורמה מבוססת-הענן של Wix מספקת ללמעלה מ-55 מיליון משתמשים פתרונות טכנולוגיים פשוטים לשימוש העונים על מגוון צרכים עסקיים: יצירת אתר אינטרנט, יכולות מסחר מקוון, כלים לניהול עסקי, שילוב יישומי צד שלישי, פתרונות מובייל ועוד. OpenRest פיתחה מערך מוצרים לבעלי מסעדות ומאפשרת ללקוחותיה לקבל ולנהל הזמנות אונליין, ליצור בקלות אפליקציות מובייל, לגבות תשלומים ברשת ועוד. רכישת OpenRest מהווה המשך טבעי לאסטרטגיה של Wix להציע פתרונות ייעודים לצרכיהם של מגזרים עסקיים שונים, אסטרטגיה שנחשפה באוגוסט השנה עם השקתו של WixHotels.

אחוז הלקוחות המזמינים משלוחים ממסעדות באמצעות האינטרנט או מהנייד נמצא במגמת עליה מתמדת בשנים האחרונות, ובעלי המסעדות נדרשים לספק לכך מענה. עם שילובה של OpenRest בפלטפורמה של Wix, תציע האחרונה פתרון אינטרנטי כולל לצרכיהם העסקיים של בעלי המסעדות ותאפשר להם לקבל הזמנות באמצעות אתרי ה-Wix שלהם או באמצעות אפליקציות ייעודיות למובייל. היכולת לקבל הזמנות באופן ישיר, מעניקה לבעלי המסעדות שליטה מלאה על הקשר עם לקוחותיהם, מייתרת את הצורך לקבל הזמנות טלפוניות ומבטלת את התלות באתרי צד ג' הגובים עמלות על כל עסקה. מוצר המסעדות החדש יושק במהלך שנת 2015.

"האסטרטגיה שלנו היא להמשיך להרחיב ולהעמיק את היצע המוצרים ש-Wix מציעה על ידי פיתוח פתרונות ייעודים לצרכיהם של מגזרים עסקיים שונים ו- OpenRest מתאימה לכך באופן מושלם," אמר אבישי אברהמי, מנכ"ל ומייסד-שותף של Wix. "תעשיית המסעדות היא מאוד דינאמית ותחרותית, ואין ראויה ממנה לפוקוס מוצרי כזה. עם Wix ו-OpenRest יהנו בעלי המסעדות מפתרון טכנולוגי מתקדם שיאפשר להם לא רק ליצור חוויית לקוח טובה יותר, אלא גם להפוך את הנוכחות האינטרנטית שלהם למנוע לצמיחה עסקית".

"הקמנו את OpenRest לפני ארבע שנים במטרה לסייע לבעלי מסעדות לייעל את העסק שלהם ולנצל את ההזדמנויות שיצר האינטרנט. החבירה למובילת שוק כמו Wix תאפשר לנו להביא את הטכנולוגיה שלנו לשיאים חדשים," אמרו דני לשם ויואב עמית, מייסדי OpenRest. " אנחנו גאים מאוד במערכת שפיתחנו ונרגשים להמשיך ולשנות את הדרך בה מסעדות מנהלות עסקים באינטרנט."

תנאי הרכישה לא נמסרו. הרכישה אינה צפויה להשפיע מהותית על תוצאות פעילות non-GAAP של Wix. 
OpenRest יוצגה בעסקה על ידי משרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות'.

Wix.com הינה הפלטפורמה המובילה לפיתוח נוכחות מקצועית באינטרנט, עם למעלה מ- 55 מיליון משתמשים רשומים ברחבי העולם. Wix מתבססת על התפיסה כי רשת האינטרנט צריכה להיות נגישה לכל לא רק כצרכני תוכן פאסיביים אלא גם כיצרני ותורמי תוכן. באמצעות שירותים חינמיים, כמו גם שירותים נוספים למנויי פרימיום, מאפשרת Wix למיליוני עסקים, ארגונים, אנשי מקצוע ואנשים פרטיים ליצור ולנהל נוכחות מקצועית ודינמית ברשת. מטה חברת Wix ממוקם בתל-אביב ולחברה סניפים נוספים בסן פרנסיסקו, ניו יורק, וילנה ודנייפרופטרובסק.


OpenRest הוקמה ב-2011 על ידי דני לשם ויואב עמית במטרה לפתח פתרונות נוחים ומוכנים להפעלה לבעלי מסעדות עצמאיים בארץ ובעולם. הטכנולוגיה של OpenRest מאפשרת לבעלי מסעדות לקבל הזמנות משלוחים באינטרנט ובמובייל, לנהל תפריט אינטראקטיבי, לפתח אפליקציות מובייל, למדוד ביצועים, לקבל משוב פרטי מלקוחות, חיבור לקופה רושמת ועוד.