במהלך סוף שבוע בצפון, ניצלנו את יום שישי לטיול בראש פינה. בין הסמטאות של העיר מצאנו את חנות הרטבים והממרחים "הבאר". בסיפור של סיגל (41) וענבר (45) שפט, יש את כל האלמנטים שיוצרים מרקחת טעימה וטבעית תרתי משמע. היא תל אביבית אשר הגיעה לראש פינה ב-1998 לאחר שמיצתה את חיי העיר הגדולה, הוא ראש פינאי עם עבר מכובד של ניהול עסקי מזון ופאבים.
 
ארגז אחד של אגסים, הפך את הרומן שלהם על פיו, או יותר נכון על פי הצנצנת. סיגל החליטה להכין ריבה מהאגסים, ובקרב הלקוחות שבאו לטעום את הטעם הגלילי המיוחד נרשמה התלהבות, כך שבעקבות הצלחת המוצרים הם הקימו את "הבאר מעדנים" , מפעל בוטיק לייצור קונפיטורות, ממרחים, רטבים וליקרים. וכשאנחנו אומרים "ייצור", הכוונה היא ממש כמו פעם. בתוך סירים, עם פירות וירקות טריים ועסיסיים שרובם גודלו ביד נאמנה במרחבי הגליל. ללא חומרים משמרים, צבעי מאכל, ללא התערבות מכונות. ממש כמו פעם.

היום חולשת "הקולקציה" על מבחר מוצרים, המשתנים בהתאם לפירות העונה. קונפיטורות, רטבים, ליקרים וממרחים. כולם מיוצרים במפעל הבוטיקי הקטן שבאזור תעשיה צ.ח.ר. כולם טבעיים לחלוטין, חלקם הפכו מיתולוגיים עד מהרה כדוגמת הלימונצ'לו של ענבר, ריבת תאנים וממרח פלפלים חריף אש.

הבאר מעדנים מתמחה בפיתוח מוצרים ייחודיים, ולצד מוצרים קלאסיים כמו ריבת תותים או לימונצ'לו אפשר לטעום למשל רוטב "תאנה מפולפלת" או רוטב "ויניגרט תפוזים", ריבת "אגסים ביין" "ליקר פירות יבשים", "ממרח חצילים ונענע" או "ממרח לימונים כבושים" ועוד אין סוף טעמים מיוחדים המשתנים בהתאם לעונות השנה הגידולים הגליליים והצוות היצירתי.well12214a

עם השנים, הפכו מוצרי "הבאר מעדנים" לתושבי קבע אהובים על מדפי מעדניות וחנויות גורמה ברחבי הארץ, ומטיילים רבים שהתמכרו לטעם הגיעו תכופות למושבה הגלילית כדי להביא הביתה את החידושים.

למתארחים בראש-פינה, אפשרות לבקר בחנות המפעל היפיפייה ממוקמת במבנה אבן עתיק במושבת הראשונים של ראש פינה, שם הכל התחיל... טעימות אין סופיות של מגוון המעדנים והמשקאות הסבר מפורט ומרתק על המוצרים לצד כוסית לימונצ'לו הכי טוב בגליל. ולרכוש מיד ראשונה מוצרי בוטיק. "חנות המפעל שלנו מחזקת את הקשר האישי שלנו על הקהל, זו ההזדמנות שלנו לקבל חוות דעת על מוצרים חדשים, לכאן אנו משווקים מוצרים יחודיים ומהדורות מוגבלות והכל במחירי מפעל" מסבירה סיגל.

בגלריה מלבד מגוון עצום של טעמים, ניתן לחוות ולראות גם את מיטב יצירות האמנות של אמני ראש פינה, אותן אוצרת סיגל בתערוכות מתחלפות המוצגות במבנה ובתאום מראש ניתן לקבוע סיור אמנות בשילוב מפגשי אמן חווייתים ..... נקודת אור קטנה, טעימה ויצירתית בכל טיול...

עוד על "הבאר מעדנים" ועל ענבר וסיגל ניתן לקרוא באתר http://www.thewell.co.il