השמן הוא מוצר בסיסי, המשמש אותנו רבות במטבח, ומופק ממרכיבים שונים: סויה, קנולה, תירס, זית ועוד. את שמן האורז רובנו עדיין לא מכירים, כמו גם את איכויותיו הרבות וסגולותיו הבריאותיות. שמן אורז Rizi, השמן המוביל במטבח האסיאתי המיובא לישראל בלעדית על ידי חברת אוריינטל פוד, נמצא על המדפים במגוון רשתות השיווק המובחרות. שמן האורז, שעשוי 100% סובין אורז, מיוצר בתאילנד ומעלותיו הרבות ידועות במזרח הרחוק מזה דורות רבים. יתרונו הבולט הוא עמידות בטמפרטורות גבוהות במיוחד (230 מעלות צלזיוס), כך שהוא אינו נשרף או פולט חומרים לא בריאים ומאפשר טיגון בשמן איכותי לאורך זמן. בניגוד לשמנים אחרים, בשל טעמו הנייטרלי, שמן האורז אינו משתלט על טעמי המזון. חיי המדף שלו ארוכים במיוחד כי הוא מכיל אנטיאוקסידנטים טבעיים והוא מצוין לתיבול, אפייה וטיגון, אינו דביק וקל מאוד לניקוי.

מבחינה תזונתית ובריאותית מומלץ לצרוך שמן אורז מאחר והוא מכיל חומצות שומן אומגה 3 ומהווה מקור זמין ונוח לצריכת אומגה 3. כמו כן הוא מכיל טוכוטריאנולים ממשפחת ויטמין E הפועלים כאנטיאוקסידנטים (נוגדי חמצון), ועוזר בהקטנת הסיכויים לחלות במחלות לב ובמחלות כלי דם. מחקרים רבים גילו כי מתן טוכוטריאנול במשך 12 חודשים הוריד את רמות חומצות השומן המחומצנות בדם בצורה משמעותית ואף הפחית את הצטברות הפלאק על דפנות העורק.

שמן אורז Rizi, מיובא על ידי חברת אוריינטל פוד. ניתן להשיג ברשתות השיווק והמעדניות המובחרות. מחיר מומלץ לצרכן : חצי ליטר- 15-17 שקל, ליטר- 23 שקל.

אוריינטל פוד: 1-700-50-11-30. www.orf.co.il

חברת אוריינטל פוד הוקמה בשנת 1992 על ידי סוואלי אלדר, מחלוצות המטבח האסיאתי בישראל. אלדר הקימה ושימשה כשפית ברשת המסעדות המיתולוגית והראשונה בישראל "שנגרילה". חברת אוריינטל פוד מובילה בפיתוח מוצרים והבאתם לשוק הישראלי, תוך הקפדה על איכות, כשרות, חדשנות ושירות למגוון רחב של צרכנים. החברה מייבאת מוצרי תיבול ורטבים, שמנים, מי קוקוס, אורז ואטריות, קמח ואבקות, ירקות כבושים, אצות, חטיפים משקאות וכלים אוריינטליים, תוך התאמתם לחיך הישראלי. מגוון המוצרים נגישים וניתנים לרכישה במגוון רשתות שיווק ובמעדניות.

צילום: יחסי ציבור

{loadposition google02}