היינאן איירליינס, חברת התעופה הפרטית הגדולה בסין, החלה בהפעלת קו תל-אביב - בייג'ין עם שלוש טיסות שבועיות (הלוך-חזור), במחיר של החל מ- 750 דולר לכרטיס. טיסות המשך לשנחאי וגואנגז'ו תהיה ללא תוספת תשלוםhainan28416

טיסת הבכורה של היינאן איירליינס נחתה בנמל התעופה בן גוריון בתל-אביב. על הטיסה הגיעה משלחת בראשות סיה האו מינג (Xia Haoming) מנכ"ל היינאן איירליינס ושגריר ישראל בסין מתן וילנאי ורעייתו. בנמל התעופה, קיבלו את פני הבאים שר התחבורה והמודיעין ח"כ ישראל כץ, שר התיירות ח"כ יריב לוין, יו"ר רשות שדות התעופה האלוף (מיל') אליעזר מרום (צ'ייני), מנכ"ל נתב"ג תא"ל (מיל') שמואל זכאי, מנהל רת"א (רשות התעופה האזרחית) תא"ל במיל' יואל פלדשו, נציג השגרירות הסינית בישראל צ'אי ווי מינג (Cai Weiming) וכן לי ליאנג (Li Liang) מנכ"ל היינאן איירליינס בישראל וסמנכ"ל היינאן איירליינס בישראל יונתן בנטל.

סיה האו מינג (Xia Haoming) מנכ"ל היינאן איירליינס, אמר באירוע כי "היינאן איירליינס שמחה לחנוך את קו התעופה החדש לתל אביב. החברה תציע שירות במטוסים חדישים מסוג איירבוס 330A ומחירים שוברי שוק, שכמותם לא היו עד כה בישראל. המטרה שלנו להביא לישראלים בשורה צרכנית עם שירותי איכותי ולשכנע אותם לבקר יותר בסין, כמו גם, להנגיש את ישראל לתייר הסיני שמחפש יעדים חדשים בעולם".שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, ציין כי פתיחת הקו תתרום לא רק לתחום התעופה והתיירות אלא גם להידוק הקשר בין המדינות, ומקווה שהפעילות הזאת תעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות. "מהפיכת השמיים הפתוחים שהובלתי הביאה לפריחה משמעותית במספר החברות הזרות הנוחתות כיום בישראל וכתוצאה מכך ירידת מחירים משמעותית. היום זהו שלב נוסף שמאפשר הוזלה של כ- 50% בעלות הטיסה לבייג'ינג לנוסע הישראלי, ואני בטוח שהדבר הזה יהיה בעל משמעות רבה גם לשוק התיירות וגם למגזר העסקי".

עוד הוסיף כ"ץ, "בימים האלה מתקיימים דיונים כדי לקדם חתימת הסכם סחר חופשי בין המדינות. אנחנו רואים בקו הזה פוטנציאל לגידול וקידום התיירות, וגם פוטנציאל לקידום הקשר העסקי בין המדינות, שאנשי עסקים יוכלו לטוס באופן ישיר ומהיר כדי לקדם את העסקים. ואנחנו בטוחים שמספר התיירים הסינים בישראל ילך ויגדל. בשלב הראשון נסתפק בפרומיל אחד בלבד, 1.4 מיליון.

"אנחנו גם מקימים שדה תעופה חדש ליד אילת, וכבר החלטנו שבשנתיים הראשונות יהיה פטור מאגרות לחברות שיטוסו מאילת לחו"ל, שדה התעופה רמון וחזרה. הצענו להיינאן ולחברות הבת שלה להיענות לאתגר ולהיערך לטיסות משה התעופה רמון".

שר התיירות יריב לוין אמר בטקס "אני שמח להביות פה היום ולחנוך את הטיסה הראשונה של חברת ״היינאן איירליינס״ לישראל. משרד התיירות פעל רבות בשנים האחרונות כדי שהמגעים עם החברה יישאו פרי, ואני נרגש לראות פה היום את התוצאה המוצלחת. אני מאחל לאנשי החברה הצלחה רבה בפעילותם בישראל. אנחנו מצידנו נמשיך לעשות ככל שביכולתנו על מנת לסייע, ואני משוכנע כי יחד נביא לפעילות ענפה ומוצלחת של החברה בישראל. ישראל הופכת מול עיננו ליעד תיירות פופולארי עבור התייר הסיני ואני מעריך שכבר בשנת 2016 נראה צמיחה משמעותית במספר התיירים מסין, הודות למאמצים הרבים שמוביל משרד התיירות".

לוין הוסיף, "קיבלנו החלטה להשקיע סכום חסר תקדים בשיווק התיירות מסין לישראל, ולהכפילו פי עשרה ל-15 מיליון ₪ כבר ב-2016. אני משוכנע שפתיחת הקו תתברר בתוך זמן קצר כהחלטה עסקית מצויינת".

מתן וילנאי, שגריר ישראל בסין, הוסיף: "התיירות הסינית לישראל היא חשובה ביותר בהמשך בניית יחסי המדינות. השגרירות פעלה במטרה לשבור את החסמים הקיימים מול התיירות הסינית מזה כשלוש שנים. אנו שמחים שיחד עם משרדי התיירות והתחבורה נפרצה הדרך לכניסתה של טיסה ישירה בין המדינות עם חברת תעופה סינית. נחיתת הבכורה של "היינאן איירליינס" בישראל היום היא מהלך היסטורי – טוב לתיירות וטוב ליחסי ישראל-סין. התיירות מסין שמרה על יציבות גם בשנים בהם היו קשיים, המבקרים הסינים בארץ חוזרים לסין עם אהדה רבה לישראל. אין לי ספק כי זהו עתיד התיירות בישראל ואנו מברכי על כל צעד בדרך".

חברת התעופה היינאן איירליינס (Hainan Airlines) הינה חברת התעופה הרביעית בגודלה בסין וחברת התעופה הפרטית הגדולה ביותר בסין. החברה הינה חלק מקבוצת האחזקות HNA שנכנסה בשנה שעברה לרשימת 500 החברות הגדולות בעולם של Fortune. חטיבת התעופה של HNA כוללת כיום 8 חברות תעופה בהן היינאן איירליינס והונג קונג איירליינס.

היינאן איירליינס מחזיקה בצי של כ-146 מטוסים וזוכה להכרה בינלאומית גוברת. היינאן זכתה בחמש השנים האחרונות לדירוג 5 כוכבים של Skytrax, וכן בפרסים רבים והכרה על מצוינות בטיחותית. החברה טסה ל- 70 יעדים בתוך סין. ה- Hub המרכזי שלה בבייג'ינג והחברה מספקת קישור מהיר ונוח במיוחד לטיסות המשך בתוך סין וליעדים בינלאומיים הכוללים את טוקיו, אוסקה, טייפה, בנגקוק, ויעדים בצפון אמריקה ואירופה.

היינאן איירליינס תטוס שלוש פעמים בשבוע בקו לישראל בימים ראשון, שלישי, וחמישי. המראה מבייג'ינג ב- 1:55 לפנות בוקר בימים אלה, נחיתה בנתב"ג ב- 8:10 באותו היום. יציאה מנתב"ג ב- 15:35 בימים ראשון, שלישי, וחמישי נחיתה בבייג'ינג ב- 5:50 ביום שלמחרת – נוח במיוחד לטיסות המשך או התחלת יום בבייג'ינג.

היינאן איירליינס תפעיל מטוסי אירבוס A330 חדישים בקו לתל אביב (בדומה לקווים אחרים לאירופה – ברלין, פריז, פראג, מנצ'סטר, רומא). במונחי מחיר, שירות, קישוריות אין לחברה מתחרות בקו תל אביב-בייג'ינג.

לרגל ההשקה מציעה היינאן איירליינס כרטיסים הלוך ושוב תל אביב-בייג'ינג-תל אביב ב- 389 דולר בלבד. לאחר מכן יהיה המחיר הרגיל החל מ-750 דולר לטיסת הלוך ושוב במחלקת תיירים. לנוסעים במחלקת עסקים תציע החברה כרטיס במחיר של כ-1,995 דולר.

בנוסף, מציע היינאן איירליינס לבאים מתל אביב טיסת המשך לאחד מ- 70 היעדים של החברה בתוך סין. החברה מציעה במהלך 24 השעות הראשונות מהנחיתה בבייג'ינג, טיסת המשך ללא עלות נוספת לאחד משני היעדים – שנחאי ו- גואנגז'ו. לכל יתר היעדים טיסת ההמשך תהיה בתוספת תשלום במחיר ממוצע של 50-80 דולר.
נבנה על ידי Interserve, אחסון אתרים jetserver