60 הטייסים שיעברו הכשרה זו יכשירו את שאר הטייסים בחברה.

airberlin תפחית את צריכת הדלק שלה עוד יותר בעתיד באמצעות הכשרת טייס מיוחדת. חברת התעופה השנייה בגודלה בגרמניה כיום , מאמנת את 60 טייסיה להיות מאמני דלק; מאמני הדלק האלה עוברים תכנית הכשרה מיוחדת כדי ללמוד איך לחסוך בדלק באמצעות טכניקות התעופה הידידותית לסביבה. זו לא שאלה של מילוי פחות דלק, אלא של שימוש בפחות הדלק, אשר זמין במכולה. ברגע שהם יסיימו את האימון, 60 מאמני הדלק יעבירו על המומחיות שלהם לטייסים אחרים בטיסות חסכון דלק. אחרי שכל טייס airberlin , יקח קורס מקוון על העקרונות הבסיסיים, הוא יוכל להשתתף בטיסה חסכונית בצריכת דלק ולהוציא את התאוריה לפרקטיקה תחת הדרכתו של מאמן דלק.

דרכים רבות בהם טייסים יכולים לחסוך דלק לפני ובמהלך הטיסה וגם לאחר הנחיתה. לפני המראה, לדוגמה, הם יכולים להתחבר לאספקת החשמל על הקרקע במקום להשתמש ביחידת כוח העזר בחלקו האחורי של המטוס, שאחרת לספק חשמל כאשר המטוס עם המנועים כבויים. השיטה הטובה ביותר לצמצום צריכת דלק באה לידי ביטוי בעת הנחיתה על הקרקע, היא גישת הירידה המתמשכת. לאחר נחיתה, אפשרות נוספת לחיסכון בדלק היא הנהגת של מונית מנוע יחידה, שבו המטוסים משתמשים רק במנוע אחד על מנת להתגלגל מהמסלול אל שער החניה.

מאמני דלק הם חלק חשוב בתכנית היעילות הידידותית לסביבה. הפרויקט כולל צעדים בתחומי טכנולוגיה, תפעול טיסה, תכנון טיסה, משקל וטעינת מטוס, המסייעים לחסוך בדלק ולהפחית את הפליטות. בשנת 2012, החברה כבר הציבה לעצמת יעד של הפחתת צריכת הדלק הממוצעת שלו ספציפית ל3.4 ליטר לכל 100 קילומטרים נוסעים (PKM). בגיל ממוצע של חמש שנים, וצריכת דלק ממוצעת של 3.5 ליטר לכל 100 PKM, אייר ברלין היא כיום אחד מהציים היעילים החדשים והמודרניים ביותר באירופה.

airberlin היא חברת התעופה השנייה בגודלה בגרמניה. החברה מעסיקה 9,300 עובדים. מדי שנה, airberlin מקבלת מעל 10 פרסים עבור שירות ואיכות. הצי כולל 152 מטוסים בגיל ממוצע של חמש שנים, מה שהופך אותה לאחת מהציים המודרניים ביותר באירופה. חברת התעופה עם צריכת הדלק היעילה ביותר, אשר תורמת לירידה בפליטת זיהום מטוסים לטווח הארוך. בתור אחת מחברות התעופה הגדולות באירופה, טיסות airberlin מגיעות ל-170 יעדים ב-40 מדינות. ב2011, חברת התעופה כללה יותר מ35 מיליון נוסעים. בדצמבר 2011, airberlin נכנסה לשותפות אסטרטגית עם Etihad Airways. ב-20 למרץ 2012, airberlin הפכה לחברה מלאה בברית הגלובלית של חברת התעופה ®oneworld. airberlin מפעילה טיסות עם חברי oneworld, American Airlines, British Airways, Finnair, Iberia, Royal Jordanian, S7 ו- Japan Airlines.

{loadposition google02}