האווירה האותנטית הירושלמית שכולם מכירים של השוק מתחלפת בלילה למקום שוקק וצעיר מבלי לאבד טיפה מהצבעוניות שלו. ריח הדגים מתחלף בריח משכר של ערק, בירה, יין ושאר כל טוב.

הבר הוקם על ידי שישה שותפים ירושלמים "אסליים", כל אחד מתחומי עיסוק שונים, אשר החיבור בניהם נוצר על ידי חברות קודמת ושאיפה ליצור חווית בילוי אלטרנטיבית שמשלבת בין השמרנות הירושלמית לדינמיות המתחדשת של השוק תוך כדי יצירת אווירה שגורמת לקהל הלקוחות להרגיש בבית.

בניגוד לרוב המקומות בשוק שמעוצבים כחלק מנוף המקום, "השכנה" שברה את הסטיגמה והתעצבה כמקום יותר מעט יותר מודרני עם אלמנטים שנלקחו מסביבת השוק אשר השילוב בניהם יוצר אווירה שכונתית עם טוויסט "סליזי".

במקום יש דגש רב על המוסיקה המתנגנת אשר נעה בין מוסיקת חפלה מסורתית לבין אינדי, אלקטרו, רוקNרול, בלקני וגם איך לא, קצת פופ.

מעבר למבחר האלכוהול הרב שמוגש במקום הכולל בין השאר לימונצ'לו ביתי שנעשה במקום, ערק בטעמים ומבחר מגוון של בירות מהחבית ומבקבוק, בבר יש מטבח שמגיש מנות טאפאס מקוריות וטעימות שמעת לעת משתנות ומתחלפות אבל אף פעם לא משאירות את הבטן ריקה.

הבר שם דגש רב על תוכן מתחלף ומקורי החל מתערוכות מתחלפות של אמנות סטודנטיאלית ירושלמית, הופעות מוסיקה חיות, ערבי DJ מקפיצים אל תוך הלילה ועוד ועוד...

הבר אינו פתוח בימי שישי בערב אבל בימי שישי בצהריים השכנה החליטה לפתוח במסורת של "ג'אז & ג'חנון" אשר משלבת בין הופעות ג'אז של הרכבים מתחלפים לבין ג'חנון תימני קלאסי עד כניסת שבת.

בקיצור, הגיעה שכנה חדשה לעיר, אז בשביל שהיא לא תתעצבן כדאי מאוד ללכת לבקר אותה, היא כבר תדאג לארח אתכם כמו שצריך.

השכנה, בית יעקב 11 שוק מחנה יהודה

{loadposition google02}